sâmbătă, 1 martie 2008

Almeria - Levante

IN Aceasta seara IN CUpa Spaniei Numita Cupa Del Rey se joaca un meci dintre 2 echipe slab cotate la castigarea acestei cupe dar slab cotate si in campionat . Almeria este in campionat pe locul 15 iar Levante este pe locul 20 , ultimul loc . Levante sta FOARTE PROST in campionatul spaniei avand in deplasare 8 infrangeri din 8 meciuri. LEvante in campionat are doar 2 victorii una chiar in fata Almeriei cu scorul de 3-0 si cu Betis Sevilia 4-3 . Almeria in campionat sta nici chiar foarte bine acasa avand 3 victorii 2 egaluri si 4 infrangeri . In Majoritatea meciurilor Almeria a facut egal la pauza acasa. In Cupa del rey in tur LEvante sa impus in fata Almeriei cu scorul de 2-1 . Ultimele 3 meciuri din campionatul spaniei a echipei Levante s-au terminat toate cu infrangere . Deportivo a batut 1-0 , Espanyol 1-0 si HUelva 2-0 . In Ultimele 3 meciuri ALmeria a castigat cu Valladolid cu scorul de 1-0 a pierdut cu Betis sevilia cu 3-1 si Getafe cu 2-0 . Deci cred ca acest meci se va termina X la pauza .